Хірурги інституту Шалімова дістали з шиї пацієнта 25-сантиметрову тріску, що "сиділа" в тілі два місяці


Опубликованно 11.09.2017 01:30

Хірурги інституту Шалімова дістали з шиї пацієнта 25-сантиметрову тріску, що

Хірурги Інституту Шалімова дістали з шиї пацієнта дерев'яну тріску довжиною 25 см, яка пробула в тілі чоловіка два місяці. Заноза засіла в міліметрі від сонної артерії, тому її вилучення було по-справжньому ювелірної роботою, пише ТСН.

Лікарі вже називають Сергія Рубцова "ходячим дивом" української медицини. На зйомках з операційної, які робили з навчальною метою для майбутніх хірургів, чути, як один з медиків реагує на витягнений з тіла пацієнта предмет: "Йо-пе-ре-се-те".

Операцію проводили п'ять фахівців і тривала вона півтори години. З шиї чоловіка, крім величезного шматка деревини, витягли ще з десяток дрібних осколків.

Лікарі зізнаються, що за свою кар'єру такого ще не бачили, тим більше, що ні одна заноза не зачепила ні судин, ні трахеї, ні нервів.

"До сонної артерії вона не дістала буквально міліметр-два, якраз поперек між хребтом і харчоводом. Складність операції в тому, що навіть діставати її було дуже ризиковано, тому що можна травмувати ці структури. Завдяки тому, що ми знаходимося в багатопрофільному закладі, це можливо – були задіяні всі фахівці", - пояснив хірург Андрій Ратушнюк.

Теги: унікальна операція українських хірургів


banner14

Категория: Здоровье