Три року Гуманітарний штаб Ахметова реалізує проект "Мирне літо – дітям Донбасу"


Опубликованно 11.09.2017 01:30

Три року Гуманітарний штаб Ахметова реалізує проект

Три року Гуманітарний штаб Ріната Ахметова реалізує проект «Мирне літо – дітям Донбасу». Як підкреслили в штабі, для сотень дітей, які живуть на Донбасі і побачили жахи війни своїми очима, це стало єдиною можливістю оздоровитися, пройти реабілітацію і подолати «травму війни».

У цьому році, з 9-го липня по 21-е серпня, діти Донбасу відпочили у трьох літніх таборах, які є одними з кращих в Україні. Два з них розташовані на березі Азовського і Чорного морів, ще один – у лісі Святогірська.

Кожен новий день відпочинку не був схожий на попередній, діти грали у футбол, брали участь у різноманітних квестів, купалися в морі і просто спілкувалися в добрій, дружній атмосфері.

«Мені тут не страшно, я не турбуюся про себе, я тут відпочиваю, мені просто весело і добре. Фонд Ріната Ахметова подарував мені цей відпочинок, спасибі йому за це!», – ділиться емоціями Аліса з Донецька.

«Тут я не встаю серед ночі з-за того, що хтось починає стріляти. Не хочеться звідси їхати, тут я зустрів справжніх друзів», – розповідає Андрій з Макіївки.

Крім відпочинку та розваг, діти пройшли важливу психологічну реабілітацію. В таборі з ними працювали досвідчені психологи, які через ігрові активності, майстер-класи та арт-терапію допомогли хлопцям впоратися з пережитими страхами і тривогами.

З кожною зміною працювали три психолога від Гуманітарного штабу, які пройшли навчання за курсом «Травма війни». Робота фахівців була спрямована на те, щоб створити атмосферу відпочинку, безпечного простору і комфортного спілкування всередині дитячого колективу.

Програма психологічної реабілітації дітей складалася з 5-ти занять. Спочатку відбувалося знайомство – презентація себе через проективні методики. Потім хлопці малювали своє «безпечне місце», знаходячи внутрішні ресурси для набуття психологічної стабільності. Далі відбувалася інтеграція емоцій в тілі, робота з почуттями дитини і подолання страхів. А завершувалися заняття підбиттям підсумків і закріплення позитивного досвіду.

«Проект «Мирне літо – дітям Донбасу» спрямований на те, щоб дати можливість хлопцям з прифронтової зони відпочити, відчути себе в безпеці і морально розслабитися. Ми залучаємо найкращих фахівців, які допомагають дітям впоратися зі стресом і перебороти страхи», – розповів Андрій Хворостянко, менеджер програм і проектів Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

У 2017 році в таборі «Альбатрос» на березі Азовського моря відпочили 129 дітей. Ще 143 дитини побували на Чорному морі в таборі «Дельфін». А більше всіх хлопців в цьому році прийняв лісовий табір «Сонячний» в місті Святогірськ, де відпочило 200 дітей у віці від 8 до 14 років.

«У 2017 році Гуманітарний штаб Ріната Ахметова організував відпочинок та оздоровлення 472-м дітям. А за весь час існування проекту «Мирне літо – дітям Донбасу» на відпочинку побували понад 3500 дітей. Вони подружилися, оздоровилися, відчули себе в безпеці. Для них це було по-справжньому мирне літо!» – підвів підсумок Олександр Вишняков, директор Гуманітарного штабу.

Теги: психотравми війни, психічне здоров'я дітей


banner14

Категория: Здоровье