В Україні в цьому році зареєстровано 8 випадків захворювання на правець


Опубликованно 12.09.2017 04:40

В Україні в цьому році зареєстровано 8 випадків захворювання на правець

В Україні в цьому році зареєстровано 8 випадків захворювання на правець.

Як повідомили УНІАН у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я, інфікуватися правцем можна в результаті попадання бруду в рану або поріз, укусу тварин або травмування гострими предметами, уламками деревини.

Єдиний спосіб захиститися від правця - вакцинація. Дітям необхідно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 та 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідно ревакцинація. Дорослим потрібно оновлювати щеплення від правця кожні 10 років.

*** Правець - це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті і кишковому тракті тварин.

Від людини до людини це захворювання не передається. Симптоми правця - стиснення щелеп, м'язові спазми - часто в шлунку, хворобливе напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, "спучування" очей, головний біль, лихоманка і надмірне потовиділення, зміна артеріального тиску, прискорене серцебиття, неконтрольоване/мимовільне скорочення т. д. Ускладнення, які може викликати правець, - закупорка головною або однією з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапили з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії), розвиток пневмонії, то легенева інфекція.

Правець може призвести до смерті.

Симптоми можуть з'явитися з 3 по 21 день після зараження. При появі перших симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. При відсутності медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова. Навіть з медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі - від 10 до 70% залежно від лікування, віку потерпілого людини і його загального стану здоров'я. Імунітет після захворювання швидко проходить, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо людина вже хворів.

Теги: правець в Україні, проблеми вакцинації


banner14

Категория: Здоровье