Як найшвидше прогріти салон машини


Опубликованно 14.11.2017 01:58

Як найшвидше прогріти салон машини

Існує кілька прийомів, які допомагають значно прискорити прогрівання салону машини після нічної стоянки на морозі.

Перший з них полягає в тому, що відразу після пуску мотора потрібно рушити з місця і їхати у своїх справах. Однак подібний варіант підійде далеко не кожному і не завжди. Багато воліють не ґвалтувати двигун і трансмісію «на холодну» і прогріває авто на холостих обертах двигуна. Що ж робити їли хочеш в салоні тепла і швидше? Головне його джерело в машині, як відомо, — «піч». Але щоб вона максимально швидко прогріває салон нею потрібно грамотно користуватися.

По-перше, слід перевести кліматичну систему авто в режим рециркуляції» — щоб їй доводилося гріти не крижаною забортный повітря, а вже злегка теплий з салону. Завдяки цьому атмосфера всередині машини досягне комфортної температури набагато швидше. У такому режимі, щоправда, підвищується ймовірність запотівання стекол авто, оскільки выдыхаемая людиною волога не буде йти назовні, а почне циркулювати по замкнутому колу. Але це, погодьтеся, не найстрашніша розплата за острівець тепла посеред тріскучих морозів. До того ж волога незабаром піде — як тільки ви потім переведете кондиціонер на забір зовнішнього повітря. Але однієї лише «грубкою» ресурси для нагрівання салону не вичерпуються.

Не варто забувати, що системи обігріву сидінь, керма і стекол (заднього і лобового) — теж досить серйозні джерела тепла. Звичайно, по ефективності нагріву з мотором вони навіть сумарно не зрівняються, але істотну лепту в боротьбу з холодом можуть внести цілком. Тому включаємо і їх. Причому обігрів «п'ятої точки» потрібно увімкнути на максимальну потужність. Підігрів стекол особливого «плюса» салонному повітрю не додасть. Але у них інша функція в даному випадку: вони запобіжать (або різко знизять) витік тепла з повітря всередині авто в навколишню атмосферу через заднє і лобове скло.

Крім цих електронагрівальних пристроїв, можна потурбуватися заздалегідь і придбати портативний автомобільний електронагрівач повітря. Подібні пристрої підключаються до гнізда прикурювача і можуть виявитися дуже до речі ще й коли потрібно відігріти, наприклад, змерзлі під час очищення машини від снігу руки. Зауважимо, що настільки «залпове» застосування всіляких електричних джерел тепла сильно виснажує акумулятор. Тому використовувати їх слід лише перед досить далекою поїздкою, за час якої автомобільна батарея встигне знову зарядитися.


banner14

Категория: Авто