Критик рекомендує: 5 книг, які вчать любові


Опубликованно 12.02.2018 04:09

Критик рекомендує: 5 книг, які вчать любові

Відомий український поет, драматург, літературознавець, арт-критик Ігор Бондар-Терещенко в літературних колах вже давно відомий по абревіатурі ІБТ. У всій українській літературі на сьогоднішній день він має найбільший рецепционный потенціал. Українська література не має більш примхливі і цікавого дзеркала, ніж ІБТ. Тому, якщо вам набридло читати несмачну літературу, прислухайтеся до порад експерта.

Напередодні Дня всіх закоханих хотілося б отримати заряд необхідного романтичного настрою. Ігор Бондар-Терещенко назвав ТОП-5 книг, які варто прочитати не тільки закоханих, але і самотнім серцям.

Насправді, навчити любові неможливо – будь-який досвід все одно буде чужим, якщо самому не пережити всі радощі і прикрощі цього почуття. Але іноді трапляються ситуації, в яких, немов у книгах нашого огляду, їх герої можуть застерегти від фатальних помилок і розповісти свою історію кохання.Дайна Джефферіс. Дружина чайного плантатора. – Х.: Фабула, 2017

На початку ХХ століття героїня цього колоніального роману потрапляє на Цейлон, куди їде працювати її чоловік. Як водиться, він їде перший, щоб облаштуватися, а дружина приїжджає пізніше. Її любов не нагадує почуття декабристок, які відправилися в сибірську посилання за своїми чоловіками, бо це не глибоке, а свіже і нове почуття, і тим болючіше свідомість того, що прірва між закоханими може виявитися бездонною. Втім, «попереджувальні» знаки є героїні вже на самому початку її історії в екзотичній країні. Сама природа демонструє їй наявність троянд і шипів любові і вірності, коли, під'їжджаючи до райського острова, дівчина чує пряні запахи, бачить високе небо і потопаючі в зелені береги, а після все це різко змінюється на сморід каналізації, запах гниючої риби і мазуту. Роман недарма став світовим бестселером, оскільки яскраві характери і глибокий психологізм складаються в даний полотно, епохальну історію про радощі та прикрощі кохання.

Даніела Стіл. Чари. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017

Мова в цьому романі про вечірках паризької богеми, які з часом перетворилися в престижні прийоми вищого світу, а далі в своєрідний фестиваль бомонду, на якому розважаються у всіх куточках світу. Тисячі запрошених, м'яка еротика, сексуальні продовження. Романтична історія, тим не менш, трапляється саме під час однієї з таких помпезних вечірок. Саме на ній одружений п'ятдесятирічний плейбой закохується в російську красуню. Дружина вже звикла до численних інтрижок дружина, але вона безплідна, а чергова «історія кохання» в цей раз набуває серйозного характеру. Двадцятирічна російська модель виношує двійню від невдалого плейбоя, відмовляючись робити аборт, і це ранить серце його дружини, яка звикла прощати муженьку сезонні зальоти. Під час яких траплялося чимало романів, але позашлюбних дітей не було. Що це – любов чи інстинкт продовження роду? Прикре непорозуміння, з-за якого страждає дружина, або ризикований крок, який переводить жанр роману зовсім в іншій, трагічний реєстр?

Юрій Винничук. Лютеція. – X.: Фоліо, 2017

Містика і детектив, еротика і гумор – все це в новому романі з елементами постмодернізму від відомого своїми містифікаціями львівського автора. Кохання ж в ньому вчать зовсім по-іншому, по старому, з романсами, сонетами і зізнаннями в щирих намірах, адресованих Прекрасній Дамі. Ця та сама Лютеція, ім'ям якої названа історія львівського ловеласа Івана Вагилевича та заодно самого автора роману, який розповідає про свою творчість в далекі сімдесяті. «Давні» ж глави роману розповідають про те, як багатий граф з примхи прихистив бідного поета, для нього створив образ тієї самої Лютеції, підштовхнув до листування і навіть зустрічі закоханих, не розрахувавши, що дівчина жила не тільки у мріях юнака, але і в паралельному світі. Секретна організація стоїть на шляху нашого героя, її учасники називаються, наче карти, і протистоять їм мужні герої, до чиєї племені належить і Лютецію. Таким чином, історія Львова і його звичаїв у 1840-х роках – це своєрідний підтекст сучасних подій, які починаються з того, що автор змушений зустрічати кохану дівчину свого приятеля, відволікаючись від роботи над романом. Знав би він, що іноді життєві дрібниці бувають важливішими грандіозних творчих перемог.

Михаїл Гранд. Завжди поруч. – К.: Саміт-книга, 2018

Стосунки з дівчиною по імені Жоржина у героя цього молодіжного роману не складаються – їй від життя потрібно одне, йому – зовсім інше. Навіть розрив з коханою, якій набридла одноманітна життя з успішним хлопцем з багатої родини, а також сварка з батьком, який не прийняв відмову сина від стажування, не зупинить нашого героя на шляху до досягнення мети. Амбіції, надії, юнацькі пориви раптово опиняються неважливі, як тільки розкрилися очі на правду відносин з колишньою дівчиною. Так і інтереси у Флоріана, виявляються зовсім інші – він хоче написати книгу, в якій розповів світові про те, що заважає стати самим собою. І в цьому йому допомагає саме Провидіння, що посилає на протязі всього роману свої знаки – знайденого в сміттєвому баку іграшкового ведмедика, який став талісманом успіху, неохайного редактора, який береться допомогти з книгою, нарешті, випадкову зустріч з Авророю. Саме нова любов додасть герою нові сили в боротьбі за свою мрію, а трагічний випадок у горах, куди він відправиться з батьком як примирення, допоможе по-новому оцінити своє життя і повірити в магію дрібниць, знаків долі і чарівної сили любові. Ті хто поруч з нами – не завжди сприймаються в якості головних причин успіху, а життя деколи залежить зовсім від інших речей, які для багатьох не означає майже нічого.

Кіра Малко. Нижче. – К.: Нора-друк, 2018

Любов, з-за якої героїня цього роману біжить буквально на край світу, незвичайна, її мистецтву важко навчити, вона, як правило, непомітна для оточуючих, її не прийнято афішувати. Власне, спочатку закохані її і не афішують. Цю дівчину героїня роману в своєму офісі спочатку навіть не помічала, після робила вигляд, що нічого не відбувається, далі вже не могла дихати без неї. «Поліні було байдуже, про що розмовляти — аби лише з нею. З того боку, здається, було так само. Вони знаходили найбезглуздіші приводь писати одна одній. Обидві це розуміли, і обидві вдавали, що не розуміють. Ті рядки в чаті розливалися, наче Черемош у березні. Все, що намерзло за зиму, тануло і стікало стрімким потоком, оголюючи свіжі бережи, готові до того, щоб на них розквітло щось новіше». Втеча від любові – окрема тема в романі, вона найбільше схожа своєю екзотичністю на сон, в якому реальність змазана, немов на листівці з моря, потрапила під міський дощ. Робота в обслузі на круїзному лайнері, службовий побут, маленькі таємниці, романи, трагедії, рідкісні вихідні в портових барах. Та виходи на зв'язок по скайпу з коханою, які теж стають все рідше... Наука забувати дається героїні роману так само важко, як мистецтво любові, яке вона все-таки намагається збагнути...

Також вам буде цікаво: історія однієї химерної старшокласниці.Поділитися Твітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter


banner14

Категория: Мода