Віза США в Україні: покрокова інструкція та опис процедури


Опубликованно 12.05.2018 04:48

Віза США в Україні: покрокова інструкція та опис процедури

Віза в США — це заповітна мрія не тільки емігрантів, але і мандрівників! Вона відкриває величезні перспективи і дає великі переваги. Наприклад, ви можете без проблем поїхати до Мексики, Панами або Коста-Ріку, Пуерто-Ріко, на Бермуди або американські Віргінські острови. Та й просто побувати в Америці — це справжнє щастя, адже там стільки всього цікавого!

Проте, багато хто вважає, що отримати омріяну візу практично не реально, а якщо і реально, то трудомістко. Але зробити це буває легше, ніж отримати Шенген в деякі країни, адже для США не потрібні ні бронь готелів, ні квитки — досить виразно розповісти про мету поїздки, вселить довіру та бути платоспроможним людиною.

Про всі тонкощі отримання американської візи, необхідних документах, «гачки» на співбесіді в посольстві, а також кілька реальних історій, розповідає ХОЧУ.иа.

Оптимальні терміни оформлення візи

Експерти радять не робити це безпосередньо перед поїздкою в штати, а почати підготовку як мінімум за місяць до передбачуваної подорожі. Справа в тому, що коли туристи судорожно намагаються підготувати документи та проходять співбесіду — вони сильно нервують, втрачають безліч моментів і, природно, не отримують «вікно в Америку».Правила підготовки документів для візи в США

Підготовка документів для візи в США починається з сплати візового збору (його сума становить 160 доларів, але платити доведеться в гривнях за курсом, який діє на день оплати). Так і тільки так вас пустять на співбесіду, оскільки номер на квитанції про оплату є перепусткою при запису на співбесіду в американське посольство. За законом бланк квитанції дійсний тільки 5 днів. Прострочену квитанцію до оплати не візьмуть, так що не зволікайте з її оплатою.

Наступним кроком важливо зробити фото на візову анкету. Її розмір і вимоги відрізняються від шенгенської, тому необхідно повідомити про те, що ви готуєте документи на візу саме у США. Друкувати фотографію не обов'язково, можна просто зберегти на флешку і принести з собою на співбесіду.

читати також Як отримати британську візу самостійно: покрокова інструкція досвідченого мандрівника

Найвідповідальніший етап — заповнення анкети DS-160. Вона заповнюється виключно англійською мовою, час оформлення строго лімітований і становить близько 75 хвилин. Проте, якщо протягом 20 хвилин ви не почнете вносити дані, що процес перерветься.

Незбережена інформація зникне і доведеться все почати заново. Заповнювати анкету необхідно в електронному вигляді — прямо з сайту держдепу США. При заповненні рекомендується зберігати її якомога частіше, оскільки в процесі комп'ютер може зависнути, дані перерватися, сайт відключитися і т. д., дані пропадуть і все доведеться робити заново.

Дуже важливо максимально правдиво відповідати на всі питання, тому рекомендується заздалегідь підготуватися, тим більше, що більшість питань і приклад відповідей можна знайти на просторі Інтернету. Зверніть увагу, що форма DS-160 для чоловіків трохи відрізняється від «жіночого», більш короткого варіанту. Питання в анкеті генеруються автоматично — зміст наступних сторінок залежить від відповідей на попередніх листах.

Якщо у вас немає родичів або друзів, до яких ви їдете в США, в розділі приймаюча сторона пишіть адресу готелю, де плануєте оселитися. Але після отримання візи не обов'язково селитися саме в цьому готелі — ви можете вибрати будь-який інший.

Коли анкета буде повністю заповнена, відправляйте її в посольство і надрукуйте лист з підтвердженням. Щоб записатися на співбесіду потрібно буде пройти по посиланню, яка буде виведена після заповнення анкети, і зареєструватися. Щоб записатися на співбесіду, вам знадобиться наступна інформація:

1. Паспортні дані

2. Номер квитанції про оплату візового збору

3. Десятизначний номер штрих-коду зі сторінки підтвердження візової анкети заявника DS-160

читати також Працевлаштування за кордоном: виїхати не можна залишитися

Як тільки ви все заповніть, вам залишиться обрати дату і час співбесіди у вікні. У випадку форс-мажорів, дату можна перенести. Наступним етапом має стати збір повного комплекту документів, які потрібні для посольства:

1. Підтвердження про відправлення анкети;

2. Діючий закордонний паспорт, в якому є як мінімум одна абсолютно чиста сторінка;

3. Квитанція про оплату візового збору;

4. Одне фото, таке ж як на анкету;

5. Роздруківка (CONFIRMATION) підтвердження записи в посольство з сайту ustraveldocs.com;

6. Паспорт громадянина України

7. Виписка з вашого персонального поточного банківського рахунку за останні 6 місяців;

8. Документи, що підтверджують право власності на рухоме (автомобіль, яхта) та нерухоме майно (квартира, заміський будинок);

9. Довідка з місця роботи за останні 3 роки;

10. Свідоцтво про шлюб або розлучення

11. Свідоцтво про народження дітей (якщо вони є).

Перші 6 пунктів і документів необхідно взяти, інші беріть, якщо не впевнені в собі. Краще, звичайно, взяти для свого заспокоєння і в разі прискіпливого співбесіди. Ні в якому разі не несіть на співбесіду підтвердження оплати бронювання готелю, авіаквитків, круїзів, турів та інше — це може бути розцінене як навмисне бажання потрапити в США, що майже в 100 % виллється у відмову на отримання візи.Як заповнювати інтернет анкету в посольство США

В розділі «Personal 1» («Персональні дані 1») прізвище та ім'я зазначаються строго у відповідності з закордонним паспортом, а по батькові — на латиниці. У рядку Full name in native alphabet ПІБ пишеться кирилицею. В анкеті обов'язково вказати попередні прізвища, якщо такі є. Пол також варто вказати. Зверніть особливу увагу на вибір сімейного статусу — у США визнаються громадянські шлюби. Дата народження заповнюється у форматі «день-місяць - рік».

Наприклад: 16-Jan - 1976. Тип населеного пункту, де народився претендент, не вказується. Пишеться тільки назва міста, селища, села. Якщо в розділі «Область/Край народження» вказувати нічого, ставиться мітка «Does Not Apply». У розділі «Країна народження» зазначається нинішню назву держави, навіть, якщо в момент його народження воно мало іншу назву.

Вибирайте громадянство. Якщо не було іншого громадянства, у рядку «Інше громадянство» ставиться «No». Серія і номер українського паспорта переписуються без пробілів, розділових знаків і без символу «№». Наприклад: 4608082405. Якщо немає номерів соцстрахування та платника податків США, вказується «Does Not Apply».

Адреса (будинок, вулиця, місто, область/республіка, країна) пишеться по прописці, навіть якщо вона не співпадає з реальним місцем проживання. Номера будинку, корпусу, квартири вносяться через дефіс. Обов'язково вкажіть поштовий індекс. Якщо адреса проживання не збігається з адресою на прописку, заповнюйте графу «Mailing Address». Телефонні номери вносяться без пробілів, дефісів та іншими знаками. В якості постійного номера контактного телефону бажано вказати мобільний. Додатковим номером вписується, наприклад, домашній (але тільки за місцем проживання, а не прописки). Якщо ви не працевлаштовані, у графі «Робочий номер телефону» вибирається «Does Not Apply». Адреса електронної пошти також потрібно обов'язково вказати.

В розділі «Passport», виберіть тип закордонного паспорта — «Regular». Серія і номер переписуються без пробілів, розділових знаків і додаткових символів. Номер паспортної книжки є тільки у закордонних паспортів нового зразка. Він вказаний на сторінці 46 (вгорі червоним кольором). Власники документів старого зразка позначають у розділі «Does Not Apply». У термінах дії закордонного паспорта вказується країна видача документа, місто, дата видачі та закінчення терміну дії документа. Якщо ви втрачали закордонний паспорт, обов'язково детально опишіть факти.

В розділі «Travel» вибираєте тип візи, її підкатегорія, вписується план поїздки з передбачуваною датою прибуття-відбуття в США, місце проживання, місто, де збираєтеся зупинитися, штат проживання, індекс штату, дані того, хто несе витрати за поїздку.

В розділі «Travel companions», якщо ви плануєте поїхати в США на самоті, ставте галочку навпроти «No». Якщо вказати «Yes», доведеться вписати відомості про супроводжуючих осіб.

Розділ «Previous U. S. Travel». Якщо ви раніше відвідували США, доведеться заповнювати цю графу: дата прибуття та вибуття, період перебування. Зазначаються попередні американські візи. Якщо були відмови в отриманні американської візи, вказуються причини. Дається відповідь на питання, чи запитував здобувач коли-небудь громадянство США.

В розділі «U. S. Contact» прописуються дані про приймаючу сторону, якщо їх немає, пишіть адресу передбачуваного готелю. В розділі «Family» вписуються відомості про батьків, подружжя (в тому числі колишніх). В розділі «Work/Education/Training» зазначається сфера діяльності, місце роботи, службова адреса, рівень заробітної плати, займана посада. В розділі «Security and Background» заявнику доведеться відповідати питання по ситуації.

читати також Освіта в світі: громадські школи в Америці

В розділі «Завершення сеансу» до анкети додається фотографія, підтверджується завантаження знімка, допускається перевірити внесені дані з можливістю редагування. Далі відкривається сторінка підписання і подання анкети «Sign And Submit». Якщо є особи, які допомагали заповнювати анкету слід вказати його. Вводяться номер закордонного паспорта і випадковий код. Заява автоматично підписано і в електронному вигляді подано в посольство або консульство. Заявник роздруковує сторінку з підтвердженням відправлення бланка в дипмісію. Лист містить особисту інформацію і штрих-код з номером підтвердження. Папір слід принести на співбесіду.

Як правильно поводитися на співбесіді в посольстві США

Не можна ні в якому разі надмірно демонструвати знання англійської мови. До речі, можна проходити співбесіду на рідній мові, а при питанні, чи знаєте ви англійську (якщо він вказаний) відповідайте позитивно або негативно, або в межах шкільної програми.

Брати на співбесіду рекомендується тільки основні документи, оскільки стос документів буде говорити про вашої крайньої зацікавленості у видачі візи. Як показує практика, частіше відмовляють тим, хто жадає потрапити в США настільки, що готовий продати душу дияволу.

Покажіть свою байдужість до процесу, рівно як і до самої країні. Ви просто вирішили відпочити і подивитися іншу культуру, якщо не пустять — поїдете в інше місце. По можливості не згадуйте ніяких запрошують вас родичів або друзів: чим менше зв'язків у вас з Америкою, тим краще. Правда, якщо близькі родичі в США дійсно є, краще зазначити це в анкеті.

На запитання про мету візиту в США — жарти недоречні. Офіцери посольства досить стримані і серйозні люди, тому гумор не оцінять, яким би він не був відмінним. Цілі повинні бути конкретними — хочете подивитися на Сан-Франциско, відвідати Лос-Анжелес чи Нью-Йорк, покататися на справжніх американських гірках, пограти в казино Лас-Вегаса, подивитися національний парк Аляски чи Долину смерті в Неваді, побачити Йеллоустоун або Йосеміте. Якщо ви новачок і жодного разу не були в США, чи потрібно вказувати простий маршрут по відомим місцям.

Будь-яка людина, що звертається в посольство за американською візою — потенційний емігрант, поки не довів протилежне. Ви повинні показати, що в Україні у вас все чудово, і що ви не хочете змінювати місце проживання, а просто любите подорожувати.

Для офіцера посольства справлять враження шенгенські візи в різні країни — Китай, Індія, Таїланд, Перу, В'єтнам і т. д. Особливим щасливчикам іноді дають американську візу абсолютно в чистий закордонний паспорт. Якщо рішення позитивне — ви дізнаєтеся про це відразу ж після співбесіди. У разі негативного рішення — паспорт повертають.Як вибрати тип візи в США

Важливо правильно визначитися з типом візи, в іншому випадку, на співбесіду в посольстві можуть виникнути деякі труднощі. Типи і категорії американських віз чітко структуровані і призначені тільки для відповідних цілей подорожі, тому можна вибрати будь-або приблизно відповідний вам тип візи. Якщо на співбесіді з'ясується, що заявлений тип візи не відповідає вашій поїздці, від вас зажадають додаткові документи і процес буде припинено, ну або вам доведеться знову звертатися за візою і оплачувати збір. Щоб визначитися з типом візи, рекомендується вивчити інформацію на офіційному сайті Держдепартаменту (інформація на англійській мові).

Якщо виникли сумніви, краще проконсультуватися з фахівцем з цього питання. Ми, зі свого боку, пропонуємо вас вивчити типи віз і постаралися докладно розповісти про їх призначення, щоб не заплутатись.

1. В'їзд до Америки з діловими цілями дозволяє віза B-1. Ця віза вважається робочою.

2. Для розважальних поїздок, отримання медичної допомоги та інших цілей некомерційного характеру видається віза B-2. За цим типом візи допускається знаходження в країні студентам, які проходять курси, правда кількість занять не повинна перевищувати 18 академічних годин на тиждень.

3. При необхідності об'єднання цих двох віз, видається віза B-1/B-2.Дозволяє здійснювати туристичні, гостьові, ділові поїздки в США. Дана віза дійсна протягом 3-х років і відвідувати по ній країну можна необмежену кількість разів.

4. Навчання в американських університетах і коледжах здійснюється за студентськими візами F-1. Також за цим типом візи в Америці знаходяться студенти, що проходять мовне навчання. Ця категорія візи відкрита тільки на один навчальний рік — кожен новий курс візу потрібно оновлювати.

5. Для студентів академічної програм передбачена віза M-1.

6. Для в'їзду в США іноземних лінзи в рамках програм обміну видається віза J-1. Єдине «АЛЕ»: кандидат повинен стати учасником відповідної програми та отримати схвалення від спонсора даної кампанії. Така віза видається лише для певної програми з чітко обмеженим терміном.

7. Для кваліфікованих спеціалістів, які планують працювати на території США призначена віза H1B.

8. Для фахівців транснаціональних компаній, яких переводять у філію в США видається віза L. При перекладі всередині компанії часто видається віза L-1.

9. Для спортсменів і учасників розважальної індустрії оформляється віза P.

10. Для учасників програм міжнародного культурного обміну передбачена віза Q.

11. Для релігійних діячів оформляється віза R.

12. Для видатних осіб видається віза O.

13. Для членів екіпажів повітряного транспорту і морських суден, які прибувають на територію США, передбачена віза D.

14. Журналісти, співробітники знімальних груп, редактори іноземних ЗМІ для виконання робіт в межах їх професійної діяльності прибувають до Америки по візі I.

15. Працівники, зараховувані до обслуговуючого персоналу для роботи з дому (кухарі, покоївки, няні), зобов'язані отримати для в'їзду в США візу одного з трьох типів — B1, A3 або G5.Відмови в американській візі: реальні історії

  Кристина34 року

Я обожнюю подорожувати і для повного комплекту мені не вистачало поїздки саме в штати. Та й від знайомих чула, що там просто здорово – ніби потрапляєш в інший світ. Наслухавшись порад від своєї давньої знайомої, яка часто відвідує США, я пішла її доріжці. Зробила все, як годиться: заповнила анкету на сайті, зібрала всі документи, прийшла в призначений час і... дуже розхвилювалася. Почала нести всяку нісенітницю, до того ж виклала цілу стопку документів, які навіть не були потрібні на співбесіді, так і тип візи вказала не правильний. Загалом, мені відмовили у візі. Через пару місяців знову повторила процес, але співбесіда пройшла більш впевнено і навіть розслаблено. Візу отримала і змогла нарешті відвідати Лас-Вегас.

  Павел25 років

Віза мені потрібна була для навчання: після університету хотів продовжити навчання в одному з Вузів США. Анкету заповнював ретельно, до співбесіди готувався заздалегідь, навіть практикувався на свого друга. Але коли настав час справжнього співбесіди — я його завалив. Моя помилка була в повільності і напруженості. Переплутав мета візиту, сказав, що у мене немає дружини, хоча жив у цивільному шлюбі, зробив помилку в анкеті. Загалом, завалив я це співбесіда. Засмутився, звичайно, сильно, але не опустив руки. Повернувся з новими силами через півроку і все пройшло, як по маслу. Так і людина, з яким я спілкувався повторно, так сильно не насідав. Загалом, візу мені видали і я поїхав вчитися.

  Дмитро 37 років

Від роботи з'явився шанс перевестися в офіс, який розташований в Нью - Йорку. Я був так схвильований і шалено щасливий, що як дурень жартував на співбесіді про непристойні речі. Намагався продемонструвати ідеальне знання мови, говорив, що у мене багато друзів і родичів у США, що я мрію залишитися там жити і працювати. Природно, візу мені не дали, я упустив свій шанс. Не знаю, чи випаде мені ще такий шанс від роботи...Що робити, якщо відмовили у візі США?

Не засмучуватися. Отримати візу після відмови більш, ніж реально. Згідно з правилами видачі візи, подати повторну заявку можна хоч на наступний день, тільки от в 99% випадків вам відмовлять знову з-за явного прагнення покинути країну. Краще витримати час — бажано не менше 5 місяців після відмови. За цей час подумайте, що могло послужити приводом для відмови, що вплинуло на рішення консула, адже в причинах відмови часто пишуть загальні формулювання і домогтися реальної причини дуже складно. У будь-якому випадку повторна анкета повинна містити зміни порівняно з попередньою — це стосується мети поїздки.Поділитися Твітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter


banner14

Категория: Мода