Спливає, як вода: коли закінчиться один з основних ресурсів Землі?


Опубликованно 13.05.2018 06:48

Спливає, як вода: коли закінчиться один з основних ресурсів Землі?

Випиваєш в добу покладені 1,5 літра води, ввечері ніжишся у ванній, плещеш посуд у воді годинами, розмовляючи по телефону...І не замислюєшся, що одного разу вода може просто закінчитися. За даними Організації Об'єднаних Націй, зростання споживання прісної води, викликаний збільшенням чисельності населення і його міграцією, а також наслідками змін клімату, веде до зростаючої нестачі водних ресурсів.

Кожні три роки Всесвітня програма ООН по оцінці водних ресурсів (WWAP) публікує Всесвітній доповідь ООН, який представляє найповнішу оцінку стану прісноводних ресурсів у світі.

На П'ятому Всесвітньому водному форумі, що проходив у Стамбулі в 2009 році, був оприлюднений результат спільної роботи 26 різних підрозділів ООН, об'єднаних в рамках ООН Десятиліття «Вода для життя» (2005 – 2015 рр.).

У доповіді підкреслювалося, що багато країн вже досягли граничних можливостей водокористування: споживання прісної води за останні півстоліття потроїлася. У великих регіонах світу, що розвивається, як і раніше зберігається нерівний доступ до безпечної питної води, очищення води для виробництва харчових продуктів і переробки стічних вод.

Вчені попереджали: якщо нічого не робити, то без чистої води до 2030 року залишаться майже п'ять мільярдів чоловік, а це близько 67% населення планети.

В Африці південніше Сахари майже 340 мільйонів людей позбавлені доступу до безпечної питної води. В поселеннях, де мешкає півмільярда африканців, немає нормальних очисних споруд.

Майже 80% захворювань у країнах, що розвиваються, викликані вживанням неякісної води. У рік вони забирають життя трьох мільйонів чоловік. Щодня від «хвороб немитих рук» помирає п'ять тисяч дітей – по дитині кожні 17 секунд!

10% хвороб у світі можна уникнути з допомогою поліпшення водопостачання, очищення води, гігієни та ефективного управління водними ресурсами.

Зараз населення Землі складає 7,500,000,000 осіб, щорічний приріст – 80 мільйонів. Кожен рік нам потрібно на 64 мільйони кубометрів води більше. До 2050 року на Землі будуть жити майже десять мільярдів чоловік, причому приріст населення буде припадати, в основному, на країни, що розвиваються, де вже зараз не вистачає води.

У 2030 р. половина світового населення буде жити під загрозою водного дефіциту. Тільки в Африці до 2020 р. з-за змін клімату в цій ситуації опиниться від 75 до 250 млн чоловік.

Нестача води в пустельних і напівпустельних регіонах викличе інтенсивну міграцію населення. За оцінками експертів, змінити місце проживання будуть змушені від 24 до 700 млн осіб.

У 2000 р. дефіцит води у світі оцінювався в 230 мільярдів кубометрів в рік. А до 2025 року нам не вистачатиме води в десять разів більше: до двох трильйонів кубометрів в рік.

За даними ООН, до 2025 р. Росія разом зі Скандинавією, Південною Америкою та Канадою залишаться регіонами найбільш забезпечених прісною водою. У цих країнах на кожну людину припадає понад 20 тисяч кубометрів на рік.

За запасами водних ресурсів найбільш забезпечений регіон Латинської Америки, на частку якого припадає третина світового водостоку, за нею слід Азія з її чвертю світового водостоку. Потім йдуть розвинені європейські країни (20%), країни Африки на південь від Сахари і країни колишнього Радянського Союзу, на них припадає по 10%. Найбільш обмежені водні ресурси країн Близького Сходу та Північної Америки (по 1%).

А найменше води в перерахунку на душу населення, за оцінкою Інституту світових ресурсів припадає на 13 держав, серед яких 4 республіки колишнього СРСР:Єгипет – 30 кубометрів в рік на людинуІзраїль – 150 кубометрів в рік на людинуТуркменія – 206 кубометрів в рік на людинуМолдова – 236 кубометрів в рік на людинуПакистан – 350 кубометрів в рік на людинуАлжир – 440 кубометрів в рік на людинуУгорщина – 594 кубометрів в рік на людинуУзбекистан – 625 кубометрів в рік на людинуНідерланди – 676 кубометрів в рік на людинуБангладеш – 761 кубометрів в рік на людинуМарокко – 963 кубометрів в рік на людинуАзербайджан – 972 кубометрів в рік на людинуПАР – 982 кубометрів в рік на людину

Загальний об'єм води на Землі – приблизно півтора мільярда кубічних кілометрів, з яких лише 2,5% припадає на прісну воду. Велика частина запасів зосереджена в багаторічних льодах Антарктиди і Гренландії, а також глибоко під землею.

Майже вся вода, яку ми п'ємо, береться з озер, річок і неглибоких підземних джерел. Використовувати з цих запасів можна лише близько 200 тисяч кубічних кілометрів – менше відсотка всіх запасів прісної води або 0,01% усієї води на Землі. Значна їх частка розміщена далеко від густонаселених регіонів.

Відновлення запасів прісної води залежить від випаровування з поверхні океанів. Щорічно океани випаровують близько півмільйона кубічних кілометрів води. Це шар товщиною півтора метра.

Ще 72 тисячі кубічних кілометрів води випаровується з поверхні суші. 79% опадів випадає над морями і океанами, ще 2% – над озерами і тільки 19% дощів проливається на землю.

В підземні джерела за рік проникає трохи більше двох тисяч кубічних кілометрів води. Близько двох третин усіх опадів повертається в атмосферу.Цікаві і дивовижні факти про воду

На планеті Земля знаходиться 1,5 млрд км3 – це 800 трильйонів олімпійських плавальних басейнів.Якщо всю воду рівномірно розподілити по поверхні Землі, то глибина водного покрову буде становити 3.7 м.97% води на планеті Земля є солоною. 2,1% води знаходиться в полярних крижаних шапках і менше 1% прісної води доступно для використання.

Вода липка. Молекули води люблять приставати різним речам, а особливо один до одного. Це можливо завдяки великому поверхневого натягу. Це властивість води підтримує в нас життя: вода може тягнути кров вгору крізь вузькі судини в організмі, часто проти сили тяжіння.

Антарктика була вкрита кригою протягом більше ніж 30 млн. років. Зараз там знаходиться 10 000 трильйонів тонн льоду та снігу.Ваше тіло складається на 60% - 70% з води. Причому в різні періоди життя ці показники відрізняються: плід дитини складається на 95% з води протягом перших місяців, а при народженні дитина перебуває на 77% з води. У дорослої людини вагою 70 кг осіб, є 42 л води в організмі.Ми випиваємо близько 1 м3 (1000 л) води в рік.

Гаряча вода замерзає швидше, ніж холодна вода. Це відомо як ефект Мпемба, і ніхто не знає, чому це відбувається.На п'ятихвилинний душ йде 200 л води.

Щоб промити туалет потрібно 8 л води. Приблизно така ж кількість ви використовуєте, щоб чистити зуби.Щоб виростити кавових зерен на одну чашку кави, потрібно витратити 200 л. води.Для виробництва 1 кг яловичини потрібно 15 000 л води.

Що приготувати 2 скибочки хліба потрібно 100 л води і ще 65 л, щоб зробити сир для начинки.Для виготовлення келиха пива (500 мл) потрібно 150 л води.

10 000 л води потрібно для виробництва 24 кг. бавовни, якого достатньо для виготовлення сорочки і пари джинсів.Скрізь, де є рідка вода на Землі є життя.

Як заощадити воду?

Представляємо вам наочну і просту інструкцію. Привчити себе до цього нескладно, головне, усвідомлювати свої цілі. Приємним бонусом, крім збереження ресурсів Землі, буде значна економія.

Голосування Чи готові ви частіше приймати душ, а не ванну, щоб витрачати менше води? Голосуй! так і поступаю17 не готовий(а) змінювати своїм привычкам0 так і роблюне готовий(а) змінювати своїм звичкамcheckbox

Поділитися Твітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter


banner14

Категория: Мода