У Нідерландах демонтували «співає» дорогу, яка змушувала водіїв дотримуватися швидкісного режиму


Опубликованно 11.06.2018 22:57

У Нідерландах демонтували «співає» дорогу, яка змушувала водіїв дотримуватися швидкісного режиму

У Нідерландах побудували «співає» дорогу і через кілька днів демонтували на прохання жителів села Елсум, через яку вона проходила.

Як повідомляє видання Dutch News, місцеві жителі скаржилися на те, що гучна мелодія, створювана проїжджаючими автомобілями, «зводила з розуму і заважала спати». Саме це і стало причиною демонтажу «співаючого» дорожнього покриття, яке повинно було змусити водіїв дотримуватися швидкісного режиму. Якщо швидкість рухомого автомобіля перевищувала 60 км/год, спеціальні мітки, нанесені з правого боку кожної зі смуг, починали «грати» гімн провінції Фрісландія. Але порушників швидкісного режиму виявилося достатньо, щоб мелодія гімну перетворилася в справжню какофонію, преследовавшую мешканців, розташованих поруч з дорогою будинків, і вдень, і вночі. За словами жителів села, вона виявилася гірше реву моторів військових винищувачів, що злітають з аеродрому, що знаходиться недалеко від Елсума.

Перша відома «співоча» дорога під назвою «Асфальтон» з'явилася в жовтні 1955 року і являла собою шосе з опуклими маркерами різної форми у вигляді двох паралельних смуг. Ці маркери і трансформували вібрацію автомобільних шин в мелодію. Авторами «Альфатона» були два датських художника. Аналогічні музичні дороги є в США, Данії, Японії і Південної Кореї.


banner14

Категория: Авто