«Я не така»: рецензія на книгу Ліни Данем


Опубликованно 28.06.2018 10:21

«Я не така»: рецензія на книгу Ліни Данем

Голлівуд розширює свою акторську базу, а разом з нею ростуть і наші комплекси. Вічно ідеальні зуби, шкіра і фігури жінок з кіно і серіалів наганяють смуток і розчарування. Замість того, щоб гнатися за ефемерними ідеалами, можна спробувати перейнятися історією голлівудської актриси, режисера і сценариста — Ліни Данем. Історією, яку розповіла вона сама.

Ми вже писали про те, хто така Ліна Данем і чому серіал «Дівчинки» має подивитися кожна. Життя актриси зовсім не цукор і ми вирішили дізнатися її краще, прочитавши книгу «Я не така».

На хвилі популярності багатьом акторам приходить в голову писати біографії, але вони не завжди користуються таким попитом як книга Ліни. Тут не знайти видозмінених, «покращених» фактів — тільки правду обіцяє розповісти на початку книги автор, наскільки шокуючою або провокаційною вона б не була.

Ліну навряд чи можна назвати стандартною актрисою. У ній, здається, є все, що так довго заперечували зірки — вона росла невдахою, яка страждає від обсесивно-компульсивного синдрому та іпохондрії, із зайвою вагою і дивною зачіскою. Від того і розповідь Данем більше схожий на відвертий щоденник, який ми стягли у сестрички.

По-перше, відразу потрібно зазначити, що виходять за рамки історії про кохання, перший сексуальний досвід і відносинах в цілому. Окремі уривки біографії звучать занадто провокаційно, але точно в дусі бодипозитива і фемінізму, притаманного Ліні. Вона без сорому описує незграбний секс з партнерами і ставлення до своїй фізичній формі. Книгу рекомендують читати при душевному авітамінозі і якщо ви не в настрої. Ще б, кожна глава тут просякнута самоіронією, завдяки якій, дівчині було трохи легше переживати реальні труднощі.

Весь розповідь поділили на п'ять розділів: любов і секс, тіло, дружба, робота і цілісна картинка. Насправді, саме відверте і сміливе, на мій погляд, служило захисною реакцією Данем. У четвертому розділі, наприклад, вона пише про те, як важко бути жінкою в Голлівуді і ось тут ми по-справжньому можемо відчути як їй боляче. Одкровень в цій частині менше, а кожне слово, готова сперечатися, давалося актрисі з великим зусиллям.

 Мені було важко, самотньо, і здавалося, що я дуже далеко від себе справжньою, а це, поряд з сильною нудотою без блювоти, я вважаю верхом людських нещасть.

По-друге, окремої уваги в цьому монолозі заслуговує частина про сім'ю Данем — її мама-фотограф, тато-художник і сестра-лесбіянка. Про батьків Ліна пише багато: ділиться їх ключовими фразами, описує сімейні стосунки і вплив вчинків сім'ї на її життя. Погодьтеся, адже дуже ризиковано говорити правду про найрідніших людей.

Але обіцянку, дане автором, стримано і читач дізнається про затяжних конфліктах, недомовках, цьому відношенні маленької Данем до рідної сестри і рекомендаціях батька актриси при виборі психолога. В цілому, книга покликана розвинути в читача здатність створювати щит для невдач і підштовхує до переосмислення багатьох аспектів життя. Тут вам і правда про невдалий флірт, і справжній щоденник калорій (який закінчується фразою «я зійшла з розуму і все це зжерла»), і навіть злі листи, які ніколи не були відправлені адресатам.

Багато читачки зможуть провести паралель між життям сценаристки «Дівчаток» і своєю. Не в сенсі сексуального досвіду або серйозних розладів, швидше в уривках про невпевненість у собі і сумнівах. Цю біографію в цілому можна назвати корисною. Але є і зворотна сторона медалі. Можливо, вам не сподобається відсутність структури, деколи створюється враження, що це звичайний незв'язних монолог. Так, розділи дуже чітко розмежовані і сама назва кожного з них дає зрозуміти, про що піде мова. Але в цілісних оповіданнях автори структурують періодами життя: дитинство, юність. студентство, кар'єра, особисте життя тощо.

«Я не така» ми подорожуємо рандомным спогадами про життя дівчини. Всі вони, звичайно, складаються в загальний пазл, але все-таки говорять про те, що Ліна ще не досягла вершини письменницької майстерності.

Окремі уривки викликають змішані почуття: відкрито заявляючи про якісь особисті переживання, звичайний розповідь змінює егоїстична до неможливості філософія. Не розуміючи, що історіями в дусі: «хто з твоїх рідних не помер, це непоганий привід заїсти скорботу пончиком» може з легкістю відштовхнути від себе навіть найвідданіших фанатів, Данем лякає читача. Більше схоже на егоцентричний посил, ніж правдиві факти з життя не дуже співпереживального підлітка, чи не так?

Очевидно, для більшості літератури існує вікова категорія. Але про книгу Ліни Данем можна сказати, що вона універсальна. Швидше за все, вона підійде будь-який, зневірилась у собі дівчині, яка шукає натхнення.Кому читати: молодим, тим, хто шукає себе, іронічним дівчатам. Ну або шанувальникам Данем і «Дівчаток». Кому не читати: снобам, скептикам і консерваторам. Не варто відкривати книгу і тим, кого легко здивувати описом сексуальних сцен або сценами поїдання «вуглеводних бомб» і калорійних продуктів.Поділитися Твітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter


banner14

Категория: Мода