В машинах для краш-тестів виявили деталі з підозрілими мітками «Euro NCAP only»


Опубликованно 09.11.2018 05:40

В машинах для краш-тестів виявили деталі з підозрілими мітками «Euro NCAP only»

Фахівці європейського комітету з проведення незалежних краш-тестів автомобілів Euro NCAP і британської страхової компанії Thatcham Research розповіли про дивні деталі у випробовуваних машинах. Деякі з них мають позначення «тільки для краш-тестів» і «тільки для Euro NCAP».

Про це Auto Ехргеѕѕ розповів глава відділу досліджень Thatcham Research Метью Ейвері (Matthew Avery). «Іноді під час тестів ми знаходимо деталі з відмітками «Euro NCAP only» (тільки для Euro NCAP). Найчастіше це подушки безпеки. По правді кажучи, виглядають такі маркування підозріло», - сказав Ейвері, не уточнивши, в автомобілях яких виробників були знайдені подібні елементи.

Підтвердили цю інформацію і в Euro NCAP, уточнивши, що подібні написи, нанесені від руки, були виявлені не тільки на модулях подушок безпеки, але і на кріплення дитячих крісел ISOFIX, нутрощі сидінь і на інших елементах. За словами Метью Ейвері, всі випадки виявлення подібних позначок розслідуються фахівцями компанії і Euro NCAP, перевіряють, у тому числі і постачальників компонентів, і в 99 випадках і 100 пояснення виглядають переконливо. Як зазначили в Euro NCAP, перевіряється кожна така напис, і поки у експертів немає підстав думати, що виробники намагаються «обдурити тести».

Зокрема, одна з компаній пояснила написи тим, що автомобілі для краш-тестів збирають окремо і щоб уникнути плутанини, а також затримок виробництва, відділи безпеки позначають потрібні деталі подібними написами.

Нічого підозрілого в цій практиці не бачать і в Суспільстві автовиробників (SMMT). За словами виконавчого директора SMMT Майка Хоуза, нанесення позначок на елементи автомобілів є нормальною частиною виробничого процесу, а не спробою маніпулювати результатами краш-тестів, додавши, що жодних доказів немає. «В світі після дизельного скандалу будь-яка підозра щодо автовиробника викликає занепокоєння. Абсолютних доказів немає, але є питання, на які необхідно відповісти».

Як зазначили у Thatcham Research і асоціації Euro NCAP, компоненти з написами «тільки для краш-тестів» неодноразово помічали протягом десятиліття, але особливої заклопотаності вони не викликали. Їх кількість помітно поменшало тільки після «дизельного скандалу», що змусив автовиробників обережніше ставиться до перевірок.


banner14

Категория: Авто