Не першим вересня єдиним: як святкують День знань в різних країнах світу


Опубликованно 27.11.2019 04:55

Не першим вересня єдиним: як святкують День знань в різних країнах світу

Зовсім скоро 1 вересня — перший дзвоник! Це означає, що тисячі наших дівчат і хлопчиків візьмуть свої рюкзаки і дружно підуть в школу, назустріч знанням. Першокласників чекатиме святкова лінійка і перший урок з солодким столом.

В цей день здається, що така ж доля уготована школярам по всьому світу. Але, як виявилося, це помилкова думка. Насправді в різних країнах перший дзвінок може початися коли завгодно і пройти зовсім по-іншому, а не так, як у нас. А як саме — давайте розбиратися разом.Як святкують 1 вересня у різних країнах світу?

1. У Великобританії навчальний рік починається "приблизно" 1 вересня. Місцеві органи влади можуть встановити дату початку осіннього семестру — 30-31 серпня або 3-4 вересня, навіть якщо це середина тижня. Дата початку рухається в залежності від місцевих свят. У початкову школу, pre-preparatory school, йдуть діти у віці 5 років, а в Північній Ірландії — з 4 років. Перший шкільний день нічим не відрізняється від інших.

2. В Чехіїтак само ніякої лінійки немає, але і навчання в перший день не проводиться. Для першокласників влаштовують концерт з клоунами. При цьому від першокласників, які йдуть в школу в 6 років, не вимагають уміння читати і писати. Обов'язковою є бесіда з психологом, в процесі якої робиться висновок про емоційної готовності дитини до шкільних навантажень.

Читати також Планета в мініатюрі: чому кожен повинен побувати в Новій Зеландії

3. У Німеччинінавчальний рік починається в кінці серпня — початку вересня, і певного дня для цієї події не існує. День знань щорічно визначає федеральна влада, в залежності від початку сезону дощів, щоб діти могли як можна більше насолодитися канікулами на сонечку.

До Дня знань 6-річні першокласники, за традицією, разом з батьками склеюють конусоподібний пакет з паперу і прикрашають його аплікацією. Потім батьки складають туди солодощі, іграшки та різні цікаві дрібниці. Іноді учні старших класів готують для першокласників концерт. Квітів вчителям не дарують.

4. В Японії, країні висхідного сонця, рік починається взагалі в квітні. У цей час по всій країні цвіте сакура. Що може бути прекрасніше, ніж починати шкільне життя в той момент, коли вся природа оновлюється! У перший клас йдуть з 6 років, після дитячого саду. Вони приходять 1 квітня на зустріч з вчителями, а через тиждень разом з усією школою починають ходити на заняття.

5. У Нідерландах дитина йде в школу на наступний день після того, як йому виповнилося 4 роки. І якщо цей час потрапляє на канікули, то "юф" (вчителька "юффрау") або "мейстер" (вчитель) проводить дитині екскурсію по школі, а після канікул він приєднується до однолітків. Перші класи голландської початкової школи (вони називаються "групи") дуже схожі на наш дитячий садок: діти грають, клеять, ліплять, малюють, тільки під керівництвом вихователя, а педагога.

Перший навчальний день настає після 6 тижнів літніх канікул, частіше за все це понеділок в кінці серпня-початку вересня. Причому в різних регіонах країни навчання починається з різницею в декілька тижнів. Це допомагає трохи зменшити пробки на дорогах і розподілити потік відпочиваючих під час канікул. Навчальний рік починається із загальних зборів та виступи директора. У деяких голландських школах є традиція роздавати у цей день безкоштовне морозиво всім учням.

Читати також Чому відпочинок корисний для здоров'я?

6. Іспанськідіти йдуть у школу в кінці вересня — початку жовтня, коли завершуються основні роботи по збору урожаю. День початку навчання не вважається святом і проводиться як звичайний.

А ще у іспанських школярів немає щоденників і оцінок в зошитах, і якщо батьки не вважають за потрібне дізнатися про те, як навчається їх дитина, про успіхи або проблеми їм ніхто повідомляти не буде.

7. У Норвегіїнавчальний рік починається в кінці квітня і без урочистостей. У перший клас діти йдуть у шість років. Особливістю норвезьких шкіл є те, що в них немає їдалень та організованого харчування. Наймолодшим видають йогурти і сік, а всі інші беруть їжу і напої з дому. Традиційно це бутерброди, фрукти і сік.

8. В Індіїнавчальний рік починається у квітні, а в перший клас йдуть в чотири роки. Урочистостей в перший навчальний день немає. З ранніх років школярам прищеплюють любов до праці і рукоділля — в індійських школах є спеціальні майстерні з ткацькими верстатами, і кожен школяр повинен здати свою норму власноруч витканого полотна. Гроші від продажу тканини йдуть на потреби школи.

Найбільш шанованим предметом вважається математика, напевно, тому країна славиться програмістами. Викладають у школах Індії тільки чоловіки.

9. У Південній Кореївідзначають День знань у березні. Діти вступають до школи у вісім років, і при цьому складають вступний іспит. Кращі отримують право обрати навчальний заклад на свій розсуд, інші — за розподілом.

Саме тому батьки, які хочуть віддати дитину в елітну школу, активно займаються навчанням, починаючи з 5-6-річного віку.

Читати також Венеція — найкраще місце для романтики: коли їхати, де гуляти і що дивитися

10. У ПАР навчання в школі починається в 5,5-6 років. Перший навчальний день припадає на другу або третю середу січня. У ПАР 4 державні мови, але викладання ведеться англійською африкаанс (різновид фламандського). Перший день навчання — це зовсім не свято, немає першого дзвоника, квітів і батьківських сліз. Інколи незвична обстановка викликає тільки сльози у самих першокласників.

Школярі відразу сідають за парту і з першого дня починають вчитися. Але як розповідають наші співвітчизники в ПАР, незважаючи на невеселий старт, діти швидко втягуються і ходять до школи із задоволенням.

А які цікаві факти про 1 вересня в інших країнах знаєте ви?

Читайте також:Travel-журнал: план подорожей на рік

Фото: відкриті джерела в Мережі, обкладинка: Світлана Кармадонова-->

Live Journal

Facebook


banner14

Категория: Мода