Навчання в Польщі: пріоритети отримання освіти за кордоном


Опубликованно 23.06.2018 19:36

Навчання в Польщі: пріоритети отримання освіти за кордоном

Чим привабливо навчання в Польщі для випускників з України, Білорусі та Росії? Зазначимо 3 переваги:недороге європейське навчання від 1500 євро/рік;недороге проживання до 200 євро/місяць;польську мову легко вивчається слов'янами.

Історія польських навчальних закладів почалася з 1364 року в момент заснування Ягелонського Університету. Кількість студентів, що навчаються у вузах Польщі зараз на 4 місці в Європі.

У Польщі існують державні і приватні Вузи. В державних навчальних закладах навчається безкоштовно. Для цього вам потрібно мати високий середній бал атестата та знати польську мову. Пільги при оплаті навчання так само мають власники Карти Поляка (цей документ отримують люди, які мають польське коріння).

Навчання в польських вищих навчальних закладах ведеться також і англійською мовою. Але варто відзначити, що вартість такого навчання вище, ніж польською. За два роки мовних курсів ви зможете вивчити польську мову на рівні, достатньому для початку навчання в Польщі.

У багатьох університетах існують стипендії для талановитих студентів, які повністю покривають витрати на навчання. Існує також спеціальна державна стипендіальна програма, яка дозволяє навчатися безкоштовно після здачі іспиту, більш детально можна ознайомитися на сайті програми.

Польська система вищої освіти вже давно входить в Болонську систему і часто польські студенти вирушають по обміну в інші європейські вузи. Це додаткові можливості пожити в іншій країні, розширити свої можливості.

Існує щорічний рейтинг польських вышов. Тут ви побачите повний список Вузів. За результатами 2017 року топ-5 державних Вузіввиглядав наступним чином:

1. Варшавський Університет

2. Ягелонський університет (р. Краків)

3. Політехніка Варшавська

4. Університет ім. Адама Міцкевича в Познані

5. Вроцлавська ПолітехнікаТоп-5 приватних Внз Польщі:

1. Академія Леона Козмінського у Варшаві

2. SWPS Варшавський університет соціальних і гуманітарних наук

3. Університет Лазарського

4. Польсько-японська вища школа комп'ютерних технологій

5. Вища школа Бізнесу в Даброве Гурничей.

Польська вступна компанія називається Rekrutacja і починається з 30 червня. Перший етап проходить у формі електронної подачі документів до обраного вами внз. Після розгляду ваших документів приватним вузом з вами можуть провести співбесіду, що б зрозуміти ступінь вашого володіння мовою, на якому ви обрали навчання. Зазвичай перед початком навчання можна пройти додаткові мовні курси.

У державних вузах в залежності від обраної спеціальності можуть бути і іспити. Польські Вузи вже давно орієнтовані на студентів з України, Білорусі, Росії. У них в приймальних комісіях часто можна знайти людину, що володіє українською або російською мовою.

Якщо ви вступите в польський ВУЗ, займіться оформленням національної візи типу D, яка дозволить Вам легально перебувати в Польщі протягом усього строку навчання. Ця віза для студентів безкоштовна ще один приємний бонус.

Після отримання диплома польського Вузу випускники отримують право працевлаштування без додаткових дозволів для іноземців, і маєте право оформити посвідку на проживання терміном на 1 рік. До того ж термін вашого перебування, під час навчання, буде враховуватися в необхідний термін проживання для отримання постійного виду на проживання в Польщі. Правда за 2 роки за формулою1, вам залишиться ще 3 роки прожити на підставі працевлаштування для оформлення ПМП.

Ваші шанси знайти більш високооплачувану роботу на Батьківщині також зростають. Європейські дипломи відіграють велику роль при працевлаштуванні у філії міжнародних компаній.

Удачі вам при виборі дорослого шляху!Поділитися Твітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter


banner14

Категория: Мода