Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Здоровье

banner12

У 2017 році Міноборони на закупівлю ліків та медобладнання використовувало 163 млн гривень

У 2017 році Міністерство оборони України, на закупівлю медикаментів і медичного обладнання, що використало понад 163 мільйони гривень.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив спікер Міністерства оборони україни Дмитро Гуцуляк.

"У цьому році, на закупівлю медикаментів та оплату медичного обладнання Міністерство оборони України використало понад 163 мільйони гривень", - сказав Гуцуляк.

"Крім того, військово-медичних установ і військових частин Збройних сил України надійшло благодійної допомоги у натуральному вигляді на загальну суму понад 76 мільйонів гривень", - додав він.

Теги: закупівля медикаментів, медичну допомогу бійцям АТО

подробнее )

У прокуратурі розповіли про обвинувальному акті щодо головного психіатра Міноборони

У суді вже місяць знаходиться обвинувальний акт стосовно начальника клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" полковника Олега Друзя за вимагання хабара в 52 тисячі гривень.

Про це прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець повідомила в соціальній мережі Facebook.

"Обвинувальний акт щодо скандального лікаря - головного психіатра Міністерства оборони України, якого в травні цього року на хабарі затримали слідчі столичної прокуратури, вже місяць знаходиться на розгляді в суді. На підготовче засідання, призначене на початок вересня, адвокат підозрюваного не з'явився, у зв'язку з чим засідання перенесли", - заявила Максимець.

"Перед цим прокуратура внесла клопотання про продовження усунення посадовця з посади. Суд відмовив. Прокуратура оскаржила", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 15 травня слідчі прокуратури Києва спільно з СБУ затримали начальника клініки психіатрії... ( подробнее )

З початку року реабілітацію у військових медичних закладах прийшли більше тисячі учасників АТО

З початку року реабілітацію у військових медичних закладах прийшли понад 1 тис. військових, які брали участь у проведенні АТО на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив спікер Міністерства оборони України полковник Максим Праута.

Він констатував, що для санаторно-курортного лікування та здійснення медичної реабілітації військовослужбовців - учасників АТО в Міноборони функціонує чотири санаторно-курортних закладів, розташованих в Києві, Трускавці, Хмільнику та Вінниці. Загальна штатна ліжкова ємність становить 1400 ліжок.

Крім того, проводяться заходи щодо створення Центрального військового санаторію "Приморський" в місті Приморськ Запорізької області на 200 ліжок.

«В санаторно-курортних закладах Збройних Сил України проходять реабілітацію 150 учасників АТО. Всього з початку року реабілітацію у військових медичних закладах пройшли 1054 військовослужбовців», - зазначив Праута.

Теги: реабілітація бійців... ( подробнее )

Цього року майже 70% спалахів харчових отруєнь в Україні відбулися у дитячих колективах

Цього року майже 70 % (66,7%) спалахів отруєнь в Україні відбувалися в організованих дитячих колективах.

Як повідомили УНІАН у Госпродпотребслужбе України, на сьогоднішній день санітарно-епідемічна ситуація в країні залишається напруженою та нестабільною.

У поточному році спалахи харчових отруєнь реєструвалися майже у всіх регіонах, за винятком Луганської області. Найбільшу кількість зареєстровано у Одеській (12) і Київській (7) областях.

За 8 місяців поточного року працівники Госпродпотребслужбы взяли участь в розслідуванні 105 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, в результаті яких постраждали 1461 осіб, у тому числі 1089 (74,5%) дітей. За аналогічний період 2016 року була розслідувана 101 спалах, в результаті яких постраждали 2102 людини, в тому числі 967 дітей (46%). На об'єктах громадського харчування і торгівлі зареєстровано 16 спалахів, серед населення у побуті - 19 спалахів.

Розслідувано 66 випадків захворювання на ботулізм... ( подробнее )

Рахункова палата звинувачує міністерство у провалі закупівель ліків через міжнародні організації

Міністерство охорони здоров'я України провалив роботу щодо державної закупівлі лікарських засобів і медичних виробів із залученням до 2015 року міжнародних спеціалізованих організацій, вважають у Рахунковій палаті України, у зв'язку з чим матеріали аудиту передаються в правоохоронні органи.

«Міністерство провалив роботу з вирішення процедурних питань відповідних закупівель. Визначення переліку лікарських засобів і медичних виробів, які планувалося закупити в 2016-2017 роках, здійснювалося несвоєчасно», - повідомляється на сайті Рахункової палати з посиланням на проведений аудит ефективності використання коштів держбюджету в 2015-2016 роках і першому півріччі 2017 року Міністерством охорони здоров'я.

У звіті наголошується, що залучення до 2015 року міжнародних організацій у процес держзакупівель лікарських засобів і медичних виробів в цілому позитивно позначилося на використанні коштів держбюджету, однак аудит встановив істотні недоліки в роботі Моз.

«Міністерство... ( подробнее )

Розенко обіцяє, що в 2018 році зарплата медиків збільшиться

Уряд зобов'язується виплатити борги із заробітної плати медпрацівникам в повному обсязі до кінця року, повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко на своїй сторінці в Facebook.

«Уряд бере на себе зобов'язання, що всі борги з виплати заробітної плати будуть погашені до кінця року всі необхідні кошти для своєчасної виплати заробітних плат медпрацівникам будуть виділені у повному обсязі», - написав він.

Віце-прем'єр запевнив, що всі необхідні рішення для погашення заборгованості будуть прийняті урядом найближчим часом.

Розенко закликав представників місцевої влади не залишатися осторонь від проблем лікарів і залучити кошти місцевих бюджетів для підвищення оплати праці висококваліфікованим медичним працівникам та недопущення заборгованості.

Він зазначив, що питання оплати праці медичних працівників потребує системного рішення. «Проблема виникнення заборгованості по зарплаті в кінці року не нова. Вона триває не менше 5-6 останніх років. І це... ( подробнее )

До законопроекту про медичну реформу внесено 893 поправки - Парубій

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій сподівається, що протягом двох-трьох тижнів парламент прийме законопроект по реформуванню медицини.

Про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

Він зазначив, що "ця осінь має пройти під знаком реформ", при цьому серед найважливіших - реформа освіти, реформа медицини, завершення судової реформи, пенсійна реформа і реформа парламенту.

Парубій наголосив, що всі законопроекти, які стосуються реформування, повинні бути розглянуті по повній процедурі, з розглядом усіх поправок, хоча такий підхід призведе до більш тривалого розгляду кожного із законопроектів.

Він зазначив, що на сьогодні до законопроекту про медичну реформу внесено 893 поправки.

"Зрозуміло, що кожна з реформ може забрати день чи навіть кілька днів для повноцінного розгляду всіх поправок", - сказав голова ВР.

Він додав, що сьогодні лунають пропозиції в четвер розглянути... ( подробнее )

Порошенко: в Україні лише 17% Фапів та амбулаторій забезпечені транспортом

Програмою реформування сільської медицини передбачено запровадження консультацій через Інтернет.

Як повідомили УНІАН у прес-службі президента України, про це Петро Порошенко заявив під час наради з питань розвитку сільської медицини.

Він зазначив, що Україна є не тільки однією з найбільш великих за площею країн Європи, але і країною, де велика частина населення проживає в сільській місцевості, - 33%.

При цьому президент підкреслив, що рівень медичних послуг є абсолютно незадовільним.

«Поточний стан - воно жахливо. Тільки 17% фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій забезпечені транспортом. Не вистачає обладнання, ліків, в значній частині фельдшерсько-акушерських пунктів немає медичного персоналу. Ми платимо дуже високу ціну за уповільнення реформування медицини», - підкреслив він.

Глава держави нагадав, що, незважаючи на жахливий стан справ у медичній сфері у сільській місцевості, за його дорученням була розроблена програма реформи... ( подробнее )

Кабмін оголосив конкурс на посаду держсекретаря Моз

Кабінет міністрів України оголосив конкурсний відбір на посаду державного секретаря Міністерства охорони здоров'я.

Відповідне розпорядження від 13 вересня 2017 р. № 621-р оприлюднено на Урядовому порталі.

Також документом визначено умови проведення конкурсу на зайняття вищезазначеної посади.

Посадові обов'язки державного секретаря Моз полягатимуть в організації роботи апарату Моз; забезпечення підготовки пропозицій щодо виконання завдань міністерства охорони здоров'я та подання їх на розгляд; підготовці та поданні міністрові охорони здоров'я для затвердження планів роботи Моз, поданні звітів про їх виконання.

Також держсекретар Моз за погодженням з Мінфіном затверджує штатний розпис та кошторис міністерства; призначає на посаду і звільняє з посади державних службовців апарату Моз, присвоює їм ранги державних службовців, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності; приймає на роботу і звільняє з роботи працівників... ( подробнее )

Третина тих, хто звертається до психіатрів з постравматическим синдромом - демобілізовані військові

В установах Міністерства охорони здоров'я України у 2016 році 33% людей, які звернулися за допомогою з постравматическим стресовим розладом (ПТСР), були демобілізовані військові.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров'я України Ірина Пінчук.

«У 2015 році ми почали вести офіційну статистичну звітність, але це звітність тільки Міністерства охорони здоров'я. Тобто, це військовослужбовці, які вже звернулися після демобілізації. У 2015 році під наглядом у нас перебували 814 військовослужбовців, і це було 25% від всіх людей з посттравматичним стресовим розладом, і тільки постравматический стрес вони називали», - заявила Пінчук.

«У 2016 році їх кількість збільшилася до 1102 чоловік, і це вже становило 33%. Тобто, якщо в 2015 році кожен четвертий був військовослужбовцем, вже у 2016 році кожен третій - це військовослужбовець... ( подробнее )

banner13