Здоровье

banner12

Противники медичної реформи у Раді зареєстрували проект постанови про її скасування

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 19 жовтня про прийняття в цілому проекту закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (№6327-П).

Тексту зареєстрованого сьогодні проекту постанови на сайті парламенту поки що не оприлюднено.

Його авторами є народні депутати від "Опозиційного блоку" Ігор Шурма, Михайло Папієв і позафракційний народний депутат Олег Мусій.

Як відомо, голова ВР не може підписати прийнятий закон до розгляду парламентом проекту постанови про його скасування.

Наступне засідання парламенту відбудеться 7 листопада.

Як повідомляв УНІАН, 19 жовтня Верховна Рада прийняла закон «Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» (№6327).

Згідно із законом, держава гарантує надання громадянам необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних з наданням: екстреної, первинної,... ( подробнее )

Посли Канади та Британії привітали ухвалення закону про медичну реформу

Посли Канади та Великобританії привітали ухвалення Верховною Радою урядового закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (№6327).

Про це дипломати повідомили в мікроблозі Twitter.

"Вітаємо депутатів Верховної Ради і команду Уляни Супрун з прийняттям медичної реформи. Це спільна перемога!", - заявив посол Канади Роман Ващук.

Зі своїм канадським колегою погодилася посол Сполученого Королівства великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф.

"Не можу не погодитися! Привітання Уляні Супрун і тим, хто у Верховній Раді працював з метою прийняття цих важливих реформ", - підкреслила Гоф.

Як повідомляв УНІАН, за ухвалення двох законопроектів про медичну реформу сьогодні у Верховній Раді проголосували 240 народних депутатів із 343 зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідно до тексту законопроекту, підготовленого до другого читання, держава гарантує повну оплату згідно з тарифом,... ( подробнее )

В Україні в цьому році кашлюк захворіли понад 1 600 осіб

В Україні за вісім місяців 2017 року захворіли 1652 людини.

Коклюш - це заразне захворювання дихальних шляхів. Багато дітей, які заразилися кашлюк, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечно це захворювання для немовлят.

Запобігти коклюш можна завдяки вакцинації. Згідно національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 та 18 місяців (чотири щеплення).

Коклюш легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні.

Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить в судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням коклюшу, рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія).

Симптоми зазвичай з'являються через 7-10 днів після інфікування.

При перших... ( подробнее )

Аптеки завищують ціни на препарати, які беруть участь у програмі "Доступні ліки" - Госпродпотребслужба

У рамках щомісячного моніторингу державних регульованих цін на ліки, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», територіальні підрозділи Госпродпотребслужбы обробили інформацію від 1097 аптечних установ, проаналізували понад 179 тисяч цін.

В Одеській, Полтавській та Харківській областях виявлені факти реалізації суб'єктами господарювання ліків, ціни на які були сформовані з завищеними граничними рівнями торговельних (роздрібних) надбавок. У Луганській і Полтавській області суб'єктами господарювання відпускалися лікарські засоби із застосуванням завищеного рівня граничних постачальницько-збутових надбавок.

За результатами цієї роботи, було рекомендовано суб'єктам господарювання привести у відповідність з чинним законодавством граничні рівні торговельних і постачальницько-збутових надбавок.

Теги: доступні ліки, влада обіцяє

подробнее )

В Україні спростять вихід на фармацевтичний ринок генериків

Удосконалення патентного законодавства повинно покласти кінець штучної монополії на фармацевтичному ринку і відкрити шлях до продажу в Україні альтернативних, дешевших генеричних лікарських засобів з однаковим лікувальним ефектом.

Як повідомили УНІАН у Моз, днями в Україні будуть проходити тренінги від експертів ВООЗ для національних експертів. 26 та 27 жовтня міжнародні фахівці допомагатимуть українським фахівцям освоювати кращі міжнародні практики у реформуванні сфери охорони здоров'я механізмами права інтелектуальної власності.

«Грань між чесним бізнесом і спекуляцією на фармакологічному ринку дуже розмита. Одним з методів спекуляцій – є зловживання патентами на лікарські препарати і вироби. В українському законодавстві сьогодні є можливість штучного продовження патентів, за використання недобросовісних практик реєстрації, так званих "вічнозелених патентів". І коли в Європі вже конкурують кілька генериків спільно з оригінальним препаратом, в Україні вони досі залишаються... ( подробнее )

Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації

Сезон захворюваності грипом і гострими респіраторними інфекціями почався в жовтні і триватиме до травня наступного року.

Як зазначили УНІАН у Моз, в цей період значно зростає ризик заразитися.

Зазвичай симптоми грипу з'являються раптово. Найчастіше це:

? різке підвищення температури тіла (понад 38 °С),

? головний біль, біль у м'язах, біль у горлі,

? кашель,

? нежить.

Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя.

Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо є такі симптоми грипу:

• обличчя стало дуже блідим або з'явилося посиніння;

• важко дихати;

• температура не спадає протягом довгого часу;

• є багаторазове блювання та випорожнення;

• порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;

•... ( подробнее )

Україна отримала ліки проти ботулізму та правця

Україна отримала 150 доз протиботулинического імуноглобуліну і 200 доз імуноглобуліну проти правця.

Як повідомили УНІАН у Моз, ліки європейського виробництва передав Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні.

Предоставленноя кількість ліків, які Україна отримала як гуманітарну допомогу, покриє потребу на наступні шість місяців.

Моз працює над тим, щоб включити закупівлю медикаментів для лікування хворих небезпечними інфекційними захворюваннями, які супроводжуються високим рівнем смертності, такі як дифтерія, правець, сказ, ботулізм, малярія, у централізовані державні закупівлі вже в цьому році. Для цього підготували розрахунки до бюджетної програми закупівлі медикаментів для хворих ці інфекційні захворювання. Централізована закупівля таких ліків стане можливим після внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік".

Сироватки зберігаються на спеціалізованому складі ДП «Укрвакцина».

Детальна інструкція щодо... ( подробнее )

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській області

За даними епідеміологічного нагляду за 42 тиждень 2017 року ГРВІ захворіли понад 149 тисяч чоловік, зареєстровано 84 випадки грипоподібних захворювань.

Як зазначили УНІАН у ММинздраве, найбільше серед захворілих - діти від 0 до 14 років. На звітному тижні в лікувальні заклади госпіталізовано 15 осіб, стан здоров'я яких визначено як тяжка гостра респіраторна інфекція.

За даними епіднагляду, інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 362,5 на 100 000 населення, що на рівні минулого сезону.

Найвищий показник захворюваності зареєстрований у Київській, найнижчий – в Одеській областях. Ні в одному з регіонів країни не спостерігається епідемічного підйому захворюваності.

Найчастіше хворіли і потребували медичної допомоги в умовах стаціонару діти до 14 років.

Летальних випадків від грипу на звітному тижні не було.

При дослідженні 6 зразків вірус грипу не визначено, тільки у 4 хворих виявлено 2 вірусу парагрипу, аденовірусів... ( подробнее )

Послом доброї волі ВООЗ обрали 93-річного президента Зімбабве

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) обрала послом доброї волі президента Зімбабве Роберта Мугабе.

Як повідомляє Reuters, про це рішення оголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреисус на конференції з неінфекційних захворювань (НІЗ) в Уругваї.

"Для мене велика честь оголосити, що президент Мугабе погодився стати послом доброї волі з неінфекційних захворювань ВООЗ в Африці з метою вплинути на його партнерів у регіоні та визначити пріоритети НИЗ", - підкреслив він.

У той же час, призначення 93-річного Мугабе розкритикували багато політики і міжнародні правозахисні організації.

Зокрема, влада Великобританії заявила, що таке рішення ВООЗ "несподіване і невтішна".

У свою чергу представник Держдепартаменту США висловив думку, що призначення президента Зімбабве послом доброї волі "суперечить ідеалам ООН щодо поваги прав людини і людської гідності". Він додав, що Вашингтон "розчарований" у зв'язку з рішенням Всесвітньої організації... ( подробнее )

У Представництві ЄС сподіваються, що медреформа в Україні буде втілена належним чином

У Представництві Європейського Союзу в Україні висловлюють надію, що реформа системи охорони здоров'я в країні буде втілена належним чином.

Про це йдеться в повідомленні Представництва Євросоюзу в мікроблозі Twitter.

«Вітаємо Верховної Ради з прийняттям медичної реформи! Сподіваємося, що буде швидко і належним чином втілена. Здоров'я українців того варто!», - зазначили європейські дипломати.

Як повідомляв УНІАН, за ухвалення двох законопроектів по медичній реформі сьогодні у Верховній Раді проголосували 240 народних депутатів із 343 зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідно до тексту законопроекту, підготовленого до другого читання, держава гарантує повну оплату згідно з тарифом, за рахунок коштів державного бюджету надання громадянам необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, передбачених програмою медичних гарантій.

За рахунок держбюджету окремо здійснюється фінансове забезпечення програм громадського здоров'я, заходи боротьби... ( подробнее )

banner13